Nasze autokary
najlepsze wycieczki
noclegi w Bieszczadach

FRANCJA / PARYŻ 7 dni

 

                              

 

 

 

1 dzień:  Wyjazd o godz. 1.00 do Drezna 700 km 9 godz. , zwiedzanie miasta (m.in. Zwinger –   perłaniemieckiego baroku i jedno z najsłynniejszych światowych muzeów – Galeria Mistrzów Dawnych, Opera, Tarasy Bruhla – nazywane kiedyś „Salonem Europy”,barokowa katedra), obiadokolacja, nocleg w okolicach     Drezna.

2 dzień:

Po śniadaniu wyjazd, przejazd przez Niemcy w kierunku Paryża,(1024 km 13 godz. ) ewentualny wieczorny objazd stolicy Francji wyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3 dzień:

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Paryża. W programie między innymi: Kolumna Bastylii, Wyspa Cite – najstarsza część Paryża z Katedrą Notre Dame, Pałacem Sprawiedliwości i Prefekturą Policji. Następnie Hotel de Ville – monumentalny ratusz miejski i Centrum Pompidou. Spacer po dzielnicy Les Halles. W godzinach popołudniowych zwiedzanie Luwru – największego i najsłynniejszego muzeum na świecie. Obiadokolacja w restauracji w centrum Paryża, powrót do hotelu na nocleg.
4 dzień:

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Paryża: przejazd na Wieżę Eiffla, spacer po Polach Marsowych, Plac Warszawski i Trocadero. Przejazd przez Pola Elizejskie – najsłynniejsza aleja świata, Łuk Triumfalny, Plac Zgody, Pałac Burbonów – Parlament Francji, Kościół św. Magdaleny. Przejazd przez Dzielnicę Łacińską – Kościół św. Seweryna, Sorbona, Panteon, Ogród Luxemburski. Obiadokolacja w restauracji w centrum. Wieczorem godzinny rejs statkiem wycieczkowym po Sekwanie – Paryż Nocą… Powrót do hotelu na nocleg.
5 dzień:

Po śniadaniu całodzienna wycieczka autokarowa w Dolinę Loary i zwiedzanie 3 wybranych najciekawszych Zamków. Proponujemy: Chambord – niezwykle malowniczy i związany z historią Polski, Chenonceau – Zamek Dam i monumentalny Amboise – z grobem artysty wszechczasów – Leonarda da Vinci. Możliwość zwiedzania parku Zamki w Miniaturze. Obiadokolacja w restauracji w Blois, powrót do hotelu na nocleg.
6 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Paryża i minimum 9 – godzinne zwiedzanie – spacerkiem i korzystając z wygodnego metra. W programie m. in: Opera Paryska, Plac Vendome z Kolumną Napoleońską, Hotelem Ritz i ostatnim mieszkaniem Fryderyka Chopina, Ogrody Tuilerie, zwiedzanie Dzielnicy Łacińskiej i odpoczynek w Ogrodzie Luksemburskim, Pałac Senatu, Wyspa Świętego Ludwika, Muzeum Perfum Fragonard – wejście bezpłatne. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną. Przejazd nocny przez Belgię i Niemcy.
7 dzień:

Powrót do Zarszyna w godzinach wieczornych.

CENA: 1395zł. os. / przy udziale 40 os.
Cena zawiera:
– przejazd komfortowym autokarem /klimatyzacja, WC, DVD, cafe-barek/
– 1 nocleg w hotelu w Dreźnie – pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
– 4 noclegi w tym samym hotelu w okolicy Paryża – pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami
– 5 śniadań w hotelach oraz 4 obiadokolacji w restauracjach w Paryżu, 1 obiadokolacja w Dreźnie.
– opiekę doświadczonego pilota,
– ubezpieczenie NNW, KL, podatek VAT

Cena nie zawiera : biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – ok. 55 Euro, napojów do kolacji, przejazdów komunikacją miejską, rejsu statkiem po Sekwanie –12 Eur,
Proponujemy zakup Paryskiej karty Muzealnej – 42 euro, karta 2-dniowa, upoważnia do zwiedzania wielu obiektów muzealnych ; m.in. Luwr,Wersal, Invalides, Muzeum Orsay ( Impresjonistów), Łuk Triumfalny, itd., należy doliczyć : wjazd na Wieże Eiffla – 14 euro, zamki nad Loarą – 15 Euro/jeden