Nasze autokary
najlepsze wycieczki
noclegi w Bieszczadach

                                          NIEMCY / Zamki Bawarii 7 – dni

Oferta skierowana jest tylko dla grup zorganizowanych powyżej 25 osób.

 

1 dzień.
Wyjazd na wycieczkę do Niemiec o godz. 17,00, jazda non stop po drodze krótkie postoje.

2 dzień.
Przyjazd do Monachium w godz. przedpołudniowych, zwiedzanie:
zamek Nymphenburg z przepięknym ogrodem botanicznym, Plac Mariacki, charakterystyczna katedra Frauenkirche, tętniący życiem Viktualienmarkt, stadion Olimpijski – to tylko niektóre z obowiązkowych punktów na szlaku turysty odwiedzającego stolicę Bawarii. Wyluzowaną atmosferę miasta i jego mieszkańców poczuć można nie tylko podczas przechadzki po artystycznej dzielnicy Schwabing, w okolicach Gärtnerplatz, ale również podczas spacerów po ogrodzie angielskim czy wzdłuż rzeki Isar. Pobyt w Monachium w okresie wiosenno-letnim nie może obyć się też bez wizyty w jednym z ogródków piwnych, bez degustacji tradycyjnego piwa pszennego i precelków. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień.
Po śniadaniu przyjazd nad Jezioro Bodeńskie – rejs statkiem:
Po północnej stronie Alp, pomiędzy Niemcami, Austrią a Szwajcarią leży, mające 539 km kwadratowych, Jezioro Bodeńskie (Bodensee) – trzecie pod względem wielkości jezioro śródlądowe w Europie. Szczególnie bogata i piękna 18. km część jego wybrzeża należy do Bawarii. Oprócz kilku uroczych historycznych miasteczek, takich jak Nonnenhorn, Wasserburg, czy Lindau można zwiedzić jedyną w swoim rodzaju wyspę kwiatów – Mainau lub udać się na wędrówki do pobliskiego regionu Allgäu, do austriackiego Bregenzerwald czy w północny, górski rejon Szwajcarii – Appenzellerland.
Marie Canyon jest naturalne piękno na stromym brzegu jeziora Bodeńskiego, a dokładniej, na południowej części Jeziora Überlingen.
Wyspa Mainau jest botanicznym skarbem przyrody. Ogromy park i ogrody proponują niesamowitą ilość różnych rodzaji kwiatów i owadów. Pozatym można tutaj też piękną architekture zwiedzać:
Kościołek Św. Marii, zakon, stróżówka, wieża ogrodnicza i szwajcarska.
Lindau – miasto w południowych Niemczech (Bawaria) nad Jeziorem Bodeńskim,
– Stary Ratusz (Altes Rathaus) – fasada bogato zdobiona freskami – Kościół św. Piotra (Peterskirche) – ok. VIII wieku – Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny (Münster Unserer Lieben Frau) – barokowe freski – Wieże Diebsturm i Mangturm – Zabytki techniki: dworzec kolejowy i port z połowy XIX wieku
Konstancja leży nad Jeziorem Bodeńskim w miejscu, w którym wypływa z niego rzeka Ren, na granicy szwajcarskiej. Ciekawe zabytki:
– Katedra pw. Najświętszej Maryi Panny. – Kościół św. Stefana – wzmiankowany po raz pierwszy w 613 r., przebudowany w XV w. w stylu późnogotyckim. – Budynek konklawe (Konzilgebäude) – wybudowany w latach 1388-1391 jako magazyn i hala targowa w porcie; miejsce wyboru Marcina V. – Stary ratusz (Altes Rathaus) – wybudowany w 1484 r. – Nowy Ratusz (Neues Rathaus) – wybudowany w XIV w., przebudowany później w stylu renesansowym. – Wieże i bramy miejskie – Teatr miejski – wybudowany w 1609 r. jako kolegium jezuitów, przebudowany w latach 1789-1792. – Dworzec kolejowy – wybudowany w 1863 r. w stylu neogotyckim. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

4 dzień. – Szwajcaria, wodospad Rheinfall i Erich
Po śniadaniu wyjazd do Schaffhausen
Miasto Szafuza (Schaffhausen) znajduje się niedaleko granicy niemiecko-szwajcarskiej w północnej Szwajcarii nad Renem niedaleko wodospadu Rheinfall. Szafuza biła własną monetę od 1005 r., gdy została niezależnym państwem-miastem. Przez pewien okres znajdowała się pod panowaniem Habsburgów, jednak odzyskała niezależność w 1415 r. W 1457 r. zjednoczyła się z Zurychem, a w 1501 r. została pełnoprawnym członkiem Konfederacji Szwajcarskiej. W 1857 r. doprowadzono do Szafuzy kolej. W 1869 roku Amerykanin Florentine Ariosto Jones założył tu fabrykę zegarków IWC.
Rheinfall – największy pod względem przepływu wodospad Europy. Położony jest na przełomie Renu w miejscowości Szafuza (niem. Schaffhausen) w Szwajcarii. Nad wodospadem góruje zamek Laufen.

Miasto Zurych – znajduje się w północno-wschodniej Szwajcarii, nad Jeziorem Zuryskim oraz rzekami Limmat i Sihl, stolica kantonu Zurychu; największe miasto i główny ośrodek gospodarczy kraju. Zurych jest największym kompleksem urbanistycznym Szwajcarii, zwiedzanie miasta, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień. – zamki
Po śniadaniu, wykwaterowanie, wyjazd na zwiedzanie zamków Bawarii.
Zamek Linderhof „Królewska Villa” Ludwika II
Powstał jako myśliwski dom ojca Maximiliana II. Budynek ten został powiększony w latach 1870 – 1872 przez Georga Dollmanna w kształcie litery U. Ten nowy budynek był budowany z drzewa. Dopiero w 1874 roku zewnętrzna fasada została obłożona kamieniem, a stary domek myśliwski w zamku został zburzony i na nowo odbudowany w parku królewskim. Następnie wyposażono zamek w salon lustrzany i schody. Jest on w stylu rokoko.
Zamek Neuschwanstein to nowoczesna technologia w średniowiecznej architekturze. Dziś należy on do najczęściej odwiedzanych zamków w Europie. Około 1,3 miliona osób odwiedza każdego roku „zamek Króla bajki”. W sezonie letnim zamek odwiedza każdego dnia ponad 6000 osób, a przeznaczony był on tylko dla jednego mieszkańca. Miejsce w którym znajduje się zamek jest bardzo wyjątkowe.
Zamek Hohenschwangau został zbudowany na ruinach XII-wiecznej twierdzy – Schwanstein. W roku 1829 książę Maksymilian (później król Maksymilian II Bawarski) zdecydował się na budowę rezydencji właśnie w tym miejscu, ze względu na bardzo atrakcyjne położenie oraz wspaniałe widoki. Ziemię nabył w 1832, a rok później rozpoczęto pierwsze prace. Budowa trwała do 1837 roku, głównym architektem był Domenico Quaglio Młodszy, któremu zamek zawdzięcza neogotycki wygląd. Zamek był letnią rezydencją króla Maksymiliana, jego żony Marii Fryderyki Pruskiej oraz dwóch jego synów – Ludwika (później Ludwik II) i Ottona (później Otto I), w której spędzali wiele czasu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień.
Po śniadaniu, wykwaterowanie, wyjazd do Miasta Mozarta – Salzburga, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in. pałac arcybiskupi i ogrody Mirabell, najstarsza uliczka miasta Getreidegasse, na której znajduje się Dom Mozarta, Katedra Św. Ruprechta, piękny barokowy Kościół Uniwersytecki, Residenzplatz, pomnik i dom urodzenia Mozarta, Arcyopactwo Św. Piotra, zabytkowe kamienice niejako wbite w skały doliny rzeki Salzach, krótki czas wolny na salzburskiej starówce, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – po śniadaniu wyjazd do kraju.Jazda non stop.

Program jest programem ramowym i kolejność zwiedzanie może ulec zmianie.

Świadczenia zawarte w cenie:
– transport: autokar wyposażony w klimatyzację, wc, dvd, cafe-bar,
– zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelu**/*** w pokojach 2- osobowych z łazienkami,
– wyżywienie: 5 śniadań ( w formie bufety), 5 obiadokolacji,
– usługa pilota
– usługa przewodnika 4 x 4 godz.
– ubezpieczenie NNW i Kl za granicą,
– opłaty drogowe, parkingi.

Cena nie zawiera biletów wstępu: około 50-60€.