Nasze autokary
najlepsze wycieczki
noclegi w Bieszczadach

                              

                               Wycieczka na Węgry –  Budapeszt 3 dni

 

 

 

budapeszt Opera
PROGRAM:

 

1 Dzień. Wyjazd do Budapesztu około godz. 1.00. Przejazd tranzytem przez Słowację na Węgry. Jazda non stop po drodze krótkie postoje. 8.00 – 9.00 przyjazd do Budapesztu, śniadanie w hotelu, przejazd do Tropicarium w Budapeszcie gdzie można oglądać fragment amazońskich lasów deszczowych wraz z ich fauna i florą, akwaria z rybami (piranie, rekiny, płaszczki). Czas wolny na zakupy w Capona Center. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

2 Dzień. Po śniadaniu, całodzienne zwiedzanie Budapesztu z przewodnikiem: Nepstadion, Plac Bohaterów, Opera, Bazylika Św. Stefana, Parlament, Most Łańcuchowy, przejazd do centrum, spacer po dzielnicy śródmiejskiej (Corso, Vaci, Kościół Śródmiejski, przejazd na Wzgórze Zamkowe Buda ( Kościół Macieja , Kamienica Fortuna , Plac Trójcy Świętej, Baszta Rybacka, Teatr Zamkowy, Pałac Królewski z Fontanną Macieja, , spacer ulicą Vaci do hali targowej. Powrót do hotelu1, obiadokolacja. Nocleg.

3 Dzień. Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Zakola Dunaju: SZENTENDRE miasteczko przypominające charakterem zabudowę znad Morza Śródziemnego, położone na zboczach gór w zakolu Dunaju. Zwiedzanie m. in. kościoła farnego Św. Św. Piotra i Pawła, Serbskiej Katedry oraz jedynego na świecie Muzeum Marcepana i Muzeum Miniatur. WYSZEHRAD – zwiedzanie dawnej rezydencji królewskiej. ESZTERGOM – kolebka katolicyzmu na Węgrzech i siedziby najwyższych władz kościoła węgierskiego. Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja. Po kolacji przejazd na Wzgórze Gelerta – panorama Budapesztu. Nocleg.

4 Dzień. Po śniadaniu, wykwaterowanie, wyjazd do Egeru, zwiedzanie – EGER (zabytkowe miasteczko słynące z wyrobu b. dobrych win). m. in.: Bazylika, Kościół Minorytów, Turecki Minaret (jedyny w tej części Europy),Twierdza Zamek – bilety płatne we własnym zakresie. Przerwa na obiad (płatne we własnym zakresie), wyjazd do kraju.

Cena: cena uzgadniana jest indywidualnie dla każdej grupy.

Świadczenia :

– transport – przejazd autokarem kl. LUX.,

– zakwaterowanie – 3 noclegi w Budapeszcie W HOTELU*** (pokoje 2,3-os. z łazienkami )

– wyżywienie:3 śniadania, 3 obiadokolacje,

– usługa pilota, przewodnik w Budapeszcie 2 dni po 6 godz.,

– ubezpieczenie NW i KL za granicą

Dodatkowo płatne bilety wstępu ok. 70zł.

Przykładowe ceny biletów wstępu:

– Zamek Wyszehrad 2000 Fr , Oceanarium – 1900 Fr.

– Eger: Zamek 1200Ft. Muzeum Marcepana – 450Ft. Muzeum Miniatur 600 Ft , Bazylika 5.1oo,-ft/grupa