Nasze autokary
najlepsze wycieczki
noclegi w Bieszczadach

                                         WŁOCHY / Capri 8 – dni

 

Włochy, Republika Włoska – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem Unii Europejskiej oraz wielu organizacji, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8

 

Program wycieczki:

 

I DZIEŃ  – Wyjazd do Włoch o godz. 12,00, przekroczenie granicy w Barwinku, przejazd przez terytorium Słowacji, Węgier i Słowenii. W trakcie przejazdu będą organizowane, co kilka godzin, krótkie postoje.

II DZIEŃ -w godz. przedpołudniowych przyjazd do FLORENCJI – zwiedzanie stolicy Toskanii – Kościół Santa Croce, Katedra Santa Maria del Fiore, Wieża Giotta, Most Ponte Vecchio, prze-jazd do hotelu w ok. Florencji- zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

III DZIEŃ – po śniadaniu wyjazd do NEAPOLU – po drodze przejazd pod MONTE CASSINO – zwiedzanie Cmentarza Polskiego i Opactwa Benedyktynów. Przyjazd do Neapolu, zwiedzanie Neapolu, nieoficjalnej stolicy całego włoskiego południa. Zwiedzanie Galerii Umberta I, Piazza del Plebiscito z Pałacem Królewskim, Teatro San Carlo oraz niepowtarzalnej starówki.. Przejazd na nocleg na Półwysp Sorrentyński – obiadokolacja, nocleg.

IV DZIEŃ – po śniadaniu przejazd do SORRENTO – rejs statkiem na CAPRI, zwiedzanie naj-piękniejszej z włoskich wysp – pobyt na wyspie zwiedzanie Ogrodów Augusta / wjazd kolejką /, prze-jazd motorówką wokół wyspy – zwiedzanie grot. pobyt nad morzem.: po powrocie z CAPRI czas wolny w Sorrento. Powrót do hotelu – obiadokolacja, nocleg.

V DZIEŃ – po śniadaniu POMPEJE zwiedzanie: Ruiny Pompei, miasta zasypanego popiołami z erupcji Wezuwiusza, zmartwychwstało dzięki wykopaliskom i pracom konserwatorskim Przejazd do hotelu w okolicach Rimini – obiadokolacja, nocleg.

VII DZIEŃ -po śniadaniu. wyjazd do San Marino, zwiedzanie, wyjazd w kierunku Polski, Prze-jazd przez Słowenie, Węgry, Słowacje.

VIII DZIEŃ – powrót do kraju w godzinach wieczornych

Cena: 1500 zł. przy udziale 40 uczestników

Cena obejmuje:
• 4 noclegi: 1 nocleg w ok. Florencji, 2 noclegi na Półwyspie Sorrentynskim i 1 nocleg w ok. Rimini hotele *** – pokoje 2 – osobowe z łazienkami,
• 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
• transport autokarem wersji LUX /klimatyzacja, barek, video, WC/,
• usługi pilota-przewodnika, ubezpieczenie NW i KL,

Każdy uczestnik powinien posiadać ok. 110 EUR na wydatki związane z programem (wstęp do obiektów, bilety na statek na Capri, lokalnego przewodnika, wjazdy do miast)

Cena nie obejmuje napojów do obiadokolacji .
Dopłata do pokoju 1-osobowego – 280,-zł